Вже  Є  в книжкових крамницях міста :

«Тінь Імператора»,  Вòрон СС2013р.

 

ТІНЬ  ІМПЕРАТОРА   або  «ПТАШКА,  ЩО  БОЯЛАСЯ  ЗЛЕТІТИ».

Видано в  м.Івано-Франківськ,  VI.2013р.

Книга 3 / 2   із серії «КНИГА ВÒРОНА» (повнокольоровий формат ЖеЗЛ).

Незалежна  інтелектуально-інформаційна база  -  освітній Сайт      

 www.voronbook.org.ua

 

До уваги тих, хто кохається в мистецтвах  Кольору та Слова, не зважаючи на те - вийшли вони від маститого, офіційно визнаного Митця чи від чарівної маленької, але напрочуд розумної, талановитої Жінки  -  пропонується незвичний альбом-альманах новітнього, альтернативного формату, другий із серії «Жесть Замєчатєльних Людєй» (ЖеЗЛ).  Як і попередній, цей номер присвячено дуже-дуже непересічним особистостям, які живуть серед нас та щоденно з нами спілкуються.

Тут розглянуто творчість відомих в Галичині та далеко поза її межами митців - Вèсела Нàйденова, Леон Кондрачук, Микола Павлюк, ЯроСлав Яновський; творчість їх неординарна, вражаюча та  ...  непомітна  на  тлі  т. зв. «вікопомних звершень» офіційного «мистецтва» та діянь наших міських можновладців.  Вказані тут митці надзвичайно різнопланові у виявах свого творчого натхнення.  Реальними плодами напруженої їх праці є живописні та графічні роботи, скульптура та витончені вироби «від народних промислів», письменництво та поезія, художній декор будь якої площини / поверхні  або  обєму.

Якщо творчість Л.Кондрачука, М.Павлюка, Я.Яновського вже давно є визнаною та декілька разів на рік проявляє себе у їх авторських різнопланових показах, то цього не можна сказати про творчість В.Нàйденової:   її буремна юність пройшла-промайнула в численних мистецьких акціях, імпрезах, бієнале, перформансах, інсталяціях, сумісних та персональних виставках, в напруженій дослідницькій роботі з вивчення ІконоГрафії монастирів на рідних їй, далеких Балканах.

ЖеЗЛ --------------------------------------------------------------- Вòрон СС. ---------------------------------------------------------------

voronss

 

Але, повсюдно вона змушена була лиш знаходитись в «тіні» якогось із визнаних нею ж, або навязаних Їй, андеграундових «імператорів».   Врешті-решт, всеж-таки настав період «виздоровлювання та дорослішання», після чого Веселка кінцево відсторонилась від гамірних біля-мистецьких тусовок, «зайшла в свій чарівний світ»-Задзеркалля і, саме через це, перестала існувати для альтернативного  та  формально-мистецького «світів»  м.Станіслав.

Та, незважаючи на все це  -  вона потихеньку творила, хоча вже і не вірила, що її незвичний талант потрібен саме тут,  в цьому Місті.   Писала, малювала, складала казки ...

Знаходячись постійно в тіні своїх «імператорів», вона й сама була певний час частиною тої Тіні  -  самодостатня Веселіна ще довгий час не наважувалась вийти «на світло, до Людей», повернутися в реально існуюче тут, випуюче мистецьке життя.

Та все ж Час настав.  Тінь Імператора покинула свого «повелителя» і, як в одноіменній казці Найденової, постала звичайною жінкою, що враз усвідомила себе як Особистість.  Або  -  як «Пташка, що боялась злетіти»,  та все ж наважилась, перемогла свої страхи і відтепер вже може вільно ширяти в творчому просторі Галичини;     або  -  як  «Дівчинка, яка (всеж) вийшла з Підземелля» ... 

В унікальних перекладах на українську мову польових розвідок С.Вòрона, зроблених В.Нàйденовою, вражає яскравість поданих текстів та вживаних нею старожитніх висловів і, напрочуд супутне автору, її власне бачення стрижня сюжету;   саме така надЗвичайна колоритність та культивована в її родині галицько-болгарська самобутність і відкриває нам в цій балканській дівчинці видатного майстра української словесності.

З відомих причин, Книга вийшла невеликим накладом;  але вона настільки цікава та непересічна, що той Читач, якому все ж пощастить її придбати та читати «з власних рук»  -  НІКОЛИ не пожалкує.

Вѐселіна Нàйденова планує ближнім часом видати книжечку дитячих Казок - з чудовими власними, майже диво-магічними у візуальному сприйнятті, ілюстраціями до теж власних текстів.               Побажаємо  їй  успіху!

       На правах упорядника цього Альманаху  -  Сергій Вòрон.

 

 

На першій сторінці обкладинки  -  малюнок Вѐсели Нàйденової   із  її  серії  «Казки»

«ПротоБолгарський хан Аспарỳх та Болгарія»       князь `АспаРух  та  Волг`Арія»).

 

 

Книжка ВПЕРШЕ була презентована на персональній виставці Вèсели Нàйденової, що названа «ФЕЇ та ДРАКОНИ» (Повернення в Казку), яка відбулася в Мистецькому Центрі «БАСТІОН»,  м.Івано-Франківськ,  16 червня - 01 липня 2013р.

ПовноКольоровий формат книги «ТІНЬ ІМПЕРАТОРА» будь-який Читач зможе вільно знайти з 01.VII.2013р, ввійшовши на незалежний гуманітарний загальноПросвітницький Сайт Сергія Вòронаwww.voronbook.org.ua  -  поруч із книгами «Гуцỳли, Божі Сокòли...», «Станіслàв Руський» та  «Станіслàвський Орден VIP-безПритульних».

Приймаються попередні замовлення на будь-яку з вказаних вище книжок (від Автора).

 

Серія історичних нарисів «Книга Вòрона»  запрошує  до співПраці  зацікавлених осіб;

 

Описание: - Автограф_VoronSS_real_печать2аКонтакти для довідок та пропозицій :

    

тел :                  +  38     066 918 65 80       -  Сергій Вòрон

E-mail :                              voronss@inbox.ru

 

 

 

 

 

 

ЖеЗЛ --------------------------------------------------------------- Вòрон СС. ---------------------------------------------------------------